Το εκλογικό του δικαίωμα ενόψει των εκλογών της 21ης Μαΐου άσκησε το πρωί της Κυριακής ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας. Όπως επεσήμανε: «Ένας δημιουργικός κύκλος τεσσάρων ετών για την πατρίδα μας αλλά και για την πόλη μας, κάτω από δύσκολες, κάτω από πολύ ιδιαίτερες συνθήκες, κλείνει».
Ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης ψήφισε στο 115ο εκλογικό τμήμα που βρίσκεται στο σχολικό συγκρότημα της Ικτίνου.
«Είναι πολύ σημαντικό σήμερα οι πολίτες -οι νέοι πολίτες- να έρθουν, να συμμετέχουν και να δεσμευτούν, ώστε να υπάρχει συνέχεια σε ένα δημιουργικό έργο για την πόλη μας, για την πατρίδα μας» σημείωσε ο Κωνσταντίνος Ζέρβας ο οποίος ευχαρίστησε και συνεχάρη τους δημοτικούς υπαλλήλους που φρόντισαν για την οργάνωση της εκλογικής διαδικασίας.
![](https://ellada.press/wp-content/uploads/2023/05/%CE%95%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-2023-%CE%A8%CE%AE%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%96%CE%AD%CF%81%CE%B2%CE%B1%CF%82-%E2%80%93-%CE%9F%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BD%CE%B1.jpg?x22587)
Αναλυτικά η δήλωση του Κωνσταντίνου Ζέρβα:
«Ένας δημιουργικός κύκλος τεσσάρων ετών για την πατρίδα μας αλλά και για την πόλη μας, κάτω από δύσκολες, κάτω από πολύ ιδιαίτερες συνθήκες, κλείνει. Είναι πολύ σημαντικό σήμερα οι πολίτες -οι νέοι πολίτες- να έρθουν, να συμμετέχουν και να δεσμευτούν, ώστε να υπάρχει συνέχεια σε ένα δημιουργικό έργο για την πόλη μας, για την πατρίδα μας. Η πόλη μας βρίσκεται σε έναν δρόμο όπου βελτιώνονται υποδομές, είναι αναγνωρίσιμη, βελτιώνεται, η οικονομία ανθεί.
Οπότε είναι πάρα πολύ σημαντικό όλοι -πόσο μάλλον οι βουλευτές οι οποίοι θα προκύψουν και θα εκπροσωπούν την πόλη μας- να είναι εταίροι σε αυτή την τόσο σημαντική προσπάθεια, ώστε η Θεσσαλονίκη μας να είναι κάθε μέρα καλύτερη, κάθε μέρα και πιο αισιόδοξη για το μέλλον. Καλή ψήφο σε όλους».