Πέμπτη, 4 Ιουλίου 2024
22.5 C
Athens

Champions League: Σπουδαία ματς και ανατροπές – Όλα τα γκολ της βραδιάς (Video)

Βραδιά ανατροπών η χθεσινή στο Champions League, με τις Σίτι και Μπαρτσελόνα να αγχώνονται, αλλά στο τέλος να παίρνουν τη νίκη.

Με ένα πέναλτι – δώρο που έκαναν στον Εμπαπέ, ο Πολωνός διαιτητής Μαρτσίνιακ και το VAR στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων στο Παρίσι, η Παρί Σεν Ζερμέν ισοφάρισε τη Νιουκάστλ 1-1 κι έμεινε ολοζώντανη στο κυνήγι της πρόκρισης στους «16» του Champions League, μετά τα πρώτα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής των ομίλων της διοργάνωσης.

Στο Μάντσεστερ η Σίτι που έχανε 2-0 από την Λειψία στο πρώτο ημίχρονο, έφθασε στην ολική ανατροπή στο 87’ με 3-2 χάρις στον Άλβαρες που μπήκε αλλαγή στο ματς.

Με ανατροπή πήρε το τρίποντο και η Μπαρτσελόνα επί της Πόρτο με 2-1 χάρη σε γκολ δύο Πορτογάλων, των Ζοάο Κανσέλο και Ζοάο Φέλιξ!